Gimnastyka korekcyjna

Statystyki biją na alarm  80 – 90 % dzieci i młodzieży ma wadę postawy!

Jest to w ostatnich latach najczęściej brzmiąca diagnoza lekarska dotycząca dzieci i młodzieży. Przez termin ten rozumiemy wszelkie dysproporcje i asymetrie w budowie ciała, których zaniedbanie może w przyszłości wywołać poważne problemy narządu kostno – stawowego.

Wady postawy
Przyczyną wad postawy jest głównie mała aktywność ruchowa, przeciążenie pleców ciężkimi tornistrami szkolnymi, złe nawyki higieniczne i żywieniowe. Najbardziej zagrożone są dzieci w wieku wczesnoszkolnym oraz dojrzewania. W badaniu oglądowym stwierdzamy najczęściej: asymetryczne ustawienie łopatek, barków, kątów taliowych, plecy okrągłe, plecy płaskie, skoliozy, wady kończyn dolnych.
Diagnoza lekarska
Trafna diagnoza lekarska, wczesna profilaktyka lub odpowiednia terapia pozwoli nam uniknąć poważnych problemów zdrowotnych w przyszłości. Warto już dziś zainwestować w zdrowie młodych organizmów, by potwierdzić znane powiedzenie: „Lepiej zapobiegać niż leczyć”.

Szanowni Państwo w dniu 03.06.2021 roku pływalnia OSR Kurdwanów Nowy będzie nieczynna.
Zapraszamy w dniu 04.06.2021 roku od godz. 6.30 na poranne pływania, późniejsze godziny wejść wg harmonogramu niedzielnego.

Szanowni Państwo!
Od dnia 4 maja br. Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy – Ośrodek Sportowo Rekreacyjny „Kurdwanów Nowy” realizować będzie zajęcia dydaktyczne we wszystkich działach – Pływania, Gimnastyki Korekcyjnej.
Zajęcia nauki i doskonalenia pływania dla grup zorganizowanych dzieci i młodzieży odbywać się będą na pływalni od dnia 5 maja 2021 roku. Realizacja zajęć uwzględniać będzie obecnie obowiązujące wytyczne rządu.
Seanse w grocie solnej dla osób indywidualnych będą odbywały się od 4 maja 2021 od poniedziałek- piątek w godz. 17.00 do 21.00. W sobotę od 13.00 do 21.00, natomiast w niedzielę od 9.00 do 21.00.
Obowiązuje wcześniejsza rejestracja telefoniczna.

Dział Gimnastyki Korekcyjnej

Dział Gimnastyki Korekcyjnej prowadzi zajęcia dla dzieci z wadami postawy, skoliozami, wadami kończyn dolnych, nadwagą. Uczestnikami zajęć są dzieci i młodzież w wieku od 6-15 lat. Grupy korekcyjne liczą maksymalnie 15 osób i podzielone są ze względu na płeć, wiek i rodzaj wady.

Uzupełnieniem gimnastyki na salach jest nauka i doskonalenie pływania z elementami korekcji. Rocznie około 3000 dzieci ćwiczy pod okiem 18 specjalistów z przygotowaniem z zakresu rehabilitacji ruchowej i fizjoterapii.