slider--sauna

OSR KURDWANÓW NOWY proponuje seanse w saunie suchej – 8 osobowej

  • temperatura: do 110 oC
  • wilgotność powietrza: do 10 %
  • wykończenie: świerk skandynawski
Finowie, którzy nie wyobrażają sobie życia bez sauny, twierdzą że oczyszcza ona ciało i umysł ze wszystkiego tego, co złe. Pozytywnie wpływa na zdrowie i urodę a także przeciwdziała starzeniu się organizmu.
Dobroczynny wpływ sauny wynika z połączenia zabiegu przegrzania ciała przy zastosowaniu gorącego, suchego powietrza z okresowym oddziaływaniem dużej wilgotności, po którym następuje zabieg ochładzania.

Po pierwsze zdrowie…

Ciepło wytworzone w saunie wpływa głównie na układ krążenia. W wyniku jego działania następuje rozszerzenie naczyń krwionośnych, a czynność serca ulega przyspieszeniu. Występuje lepsze ukrwienie całego organizmu i aktywizowanie go do pracy. Całe ciało staje się rozluźnione i dotlenione. Pobudzony zostaje także układ hormonalny (wydzielane są endorfiny, dzięki czemu czujemy się odprężeni). Regularne korzystanie z sauny powoduje zwiększenie odporności organizmu na czynniki chorobotwórcze. Jesteśmy mniej podatni na infekcje i nasz organizm z nimi lepiej walczy. Kąpiel w saunie pobudza przemianę materii, a więc może doskonale pomóc w procesie odchudzania. Dzięki niej nasze mięśnie się szybciej regenerują, a skutki przetrenowania są mniej bolesne. Daje świetne możliwości zrelaksowania organizmu, zarówno psychicznego, jak i fizycznego. Poprawia jakość snu oraz niweluje skutki stresu.

Po drugie uroda…

W saunie skóra jest rozgrzana do temperatury ok. 40 stopni Celsjusza. Wraz z potem z organizmu wydalane są toksyny i wszelkie zanieczyszczenia skóry. Gruczoły łojowe w wyniku ciepła zostają odblokowane, dzięki temu pozbywamy się nadmiaru sebum. W składzie potu również znajduje się sól, której w codziennej diecie stosujemy zbyt dużo. Odkłada się ona w tkankach i może być przyczyną wielu chorób. Ciepło wpływa także na lepsze ukrwienie tkanek, a co za tym idzie dotlenienie skóry. Po sesji w saunie skóra staje się oczyszczona, lepiej ukrwiona i gładsza.
Podczas kąpieli w saunie tracimy ok. 0,5-1,5 litra płynów. Ważne jest uzupełnienie ich po sesji, najlepiej wodą mineralną lub naturalnymi sokami. Pamiętajmy też o kremie i balsamie do ciała. Po saunie, skóra lepiej przyjmuje wszelkie kosmetyki.
SAUNA
Seanse w saunie suchej – 8 osobowej
sauna
Harmonogram
Pon - Pt 17:00 - 21:00
Sob/Nd 16:00 - 21:00

Rezerwacja telefoniczna

12 659 53 57
Sauna uruchamiana na zamówienie

Cennik: 25 zł/ osoby - bilet 30- minutowy

Sauna uruchamiana jest dla minimum 4 osób (biletów)

OBSŁUGUJEMY KARTY PARTNERSKIE

Wejścia odbywają się zgodnie z harmonogramem wejść rekreacyjnych.

Nasze obiekty:

slider-6
Pływalnia
slider--grota
Grota solna
slider--sauna
Sauna

Obiekt jest w pełni dostosowany dla osób niepełnosprawnych